W dniu 14 września 2011 roku (godz.20) zapraszamy na wieczór bluesowy z zespołem Późne Popołudnie.
Zespół „Późne Popołudnie” grając poetycko-bluesowe opowieści łączy emocjonalne autorskie teksty z równie przepełnionym emocjami tradycyjnym bluesem zarówno w elektrycznej jaki i w mocno korzennej formie. Ciekawe retrospekcje w warstwie tekstowej jak i płynna forma muzyczna stanowią interesujące połączenie. Na co dzień formacja koncertuje w trójmiejskich klubach i tawernach (Tawerna Orłowska Gdynia, Infinium Gdańsk, Plaża Piratów Sopot, Blues Club Gdynia, Kuźnia Wodna (muzeum w Oliwie) grając również koncerty plenerowe (np. dni Orłowa) oraz biorąc udział w licznych festiwalach muzycznych.
Dzień dzisiejszy zespołu to koncerty, promocja nowo wydanej płyty pt. „Zamieć wolnych dni”, współpraca z zaproszonymi muzykami (Roman Badeński /The Moongang/ – harmonijka ustna, Łukasz Zięba – skrzypce, Dominik Haczewski /Homo Faber/ – gitara elektryczna, Kamil Badzioch – gitara akustyczna ) co poszerza instrumentarium i niezbadane horyzonty muzyczne, no i co jest chyba najważniejsze niesie w sobie niewysłowioną radość ze wspólnego grania, a to największy skarb.
Już po wydaniu płyty „Zamieć wolnych dni” – zespół rozpoczął współpracę z nowym gitarzystą (Dominik Haczewski) i pochylił się nad materiałem na kolejną płytę, która ma być mocno osadzona w klimatach bluesowych.
Skład zespół „Późne Popołudnie” – przewidywany na koncerty w Bieszczadach:
Grzegorz Radtke – gitara rezofoniczna, gitara akustyczna, harmonijka ustna
Dominik Haczewski – gitara elektryczna
Marek Pawlak – gitara elektryczna, gitara akustyczna
Krzysztof Błażejewski – gitara basowa
Krzysztof Poliwka – perkusja, tara, cajon.
Wstęp: 10 zł.









